targi ślubne targi ślubne
Najpiękniejsze włoskie plaże

Włochy obfitują w piękne, piaszczyste plaże. Znaleźć je można zarówno na kontynencie, jak i na włoskich wyspach. Oto najpiękniejsze plaże we Włoszech zdaniem czytelników TripAdvisor - największego serwisu podróżniczego na świecie.

Włochy to kraj o niezwykle rozbudowanej linii brzegowej, z pięknymi plażami i ciepłym morzem. W sezonie letnim to właśnie włoskie miejscowości nadmorskie są celem turystycznych wypraw. Włoskie plaże są przeważnie piaszczyste, tylko w niektórych miejscach zdarzają się wybrzeża skaliste. Na włoskim wybrzeżu powstało wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Plaża przylegająca do takiego obiektu jest zazwyczaj plażą zamkniętą (czasami można na nią wejść za opłatą). We Włoszech płatne są także ogólnodostępne plaże miejskie. Turyści mogą jednak otrzymać wstęp wolny albo zniżkę od hotelu, w którym się zatrzymują (jeśli hotel nie ma własnej plaży). Dzięki temu systemowi plaże włoskie są bardzo uporządkowane, obsługa wystawia parasole i leżaki w równych rzędach, a ich ograniczona ilość zapobiega zbytniemu zatłoczeniu. Na takiej plaży działa zazwyczaj kawiarnia, jest toaleta oraz prysznic, a czujna obsługa przegania natrętnych handlarzy oferujących kolorowymi pareo i okulary przeciwsłoneczne. Plaże bezpłatne (zwane także "dzikimi" plażami) znajdują się na obrzeżach włoskich miast albo wręcz poza nimi - bez samochodu dojazd do nich może być trudny. Trzeba też pamiętać, że dzikie włoskie plaże są niestrzeżone.

Villasimius, Sardynia

Miasto Villasimius na Sardynii słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż. Do najbardziej popularnych plaż należą: Porto Giunco (na zdjęciu), Porto Sa Ruxi, Simius Beach, Notteri Beach. Villasimius to miejsce atrakcyjne szczególnie dla wielbicieli przyrody. Od kilkunastu lat miasto leży w chronionym obszarze morskim. Villasimius to miejsce idealne do wypoczynku i relaksu.

Vieste

Vieste to typowo turystyczna miejscowość położona w południowej części Włoch, na półwyspie Gargano, nad samym Morzem Adriatyckim. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Vieste było jedną z wielu wiosek rybackich. Dziś, dzięki niesamowitym plażom, Vieste oblegane jest przez turystów. Spiaggia di Castello i Spiaggia di Pizzomunno to łagodnie schodzące do morza piaszczyste wybrzeże urozmaicone białymi, wapiennymi skałami. Można się schować w jednej z zatoczek lub udać na plażę Spiagge di Vieste. Po plażowaniu, warto zwiedzić Stare Miasto, zamek i katedrę w Vieste. 

Lampedusa

Lampedusa to włoska wyspa położona zaledwie 150 km od wybrzeży Afryki. To najbardziej wysunięty na południe punkt Europy. Lampedusa jest rajską wyspą i celem pożądanym przez turystów ze względu na białe plaże, przypominające wybrzeże afrykańskie. Najpopularniejsze i najpiękniejsze są plaże: Rabbit Beach i Cala Greca.

Alghero

Alghero to atrakcyjny, całoroczny kurort na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Miasto oferuje niesamowitą mieszankę historii, architektury, kultury, wybornej kuchni i wina. Wciąga panująca tu atmosfera - brukowane uliczki Alghero, stare mury, piękne kościoły, port z kołyszącymi się jachtami. Miasto uznawane jest za najbardziej Włoski z wakacyjnych kurortów Sardynii. Zachwycają także plaże Alghero. Na terenie kilku z nich znajdują się malownicze groty: Grotta di Nettuno, Grotta Verde i Grotta dei Ricami. Najpiękniejsze plaże to Alghero Cala Luna, La Pelosa Beach, Poetto.

Positano

Positano to wysokiej klasy kurort nad Morzem Tyrreńskim, jeden z najbardziej ekskluzywnych we Włoszech. Miasto wznosi się na stromych zboczach. Widoki skalistych klifów i piękna architektura to główne jego atrakcje. Zaliczyć do nich należy także plażę Spaggia Grande, która może nie należy do złotych i rozległych, ale wkomponowana jest za to w przepiękny krajobraz.

Monterosso al Mare

Monterosso al Mare jest najbardziej rozwiniętym ośrodkiem turystycznym na wspaniałym wybrzeżu Cinque Terre. Krystalicznie czysta woda, wiele restauracji i małe hotele oraz wyłącznie piaszczyste plaże sprawiają, że to idealne miejsce na leniwe wakacje. Plaża Monterosso al Mare Beach to główna atrakcja miasteczka.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież